جدیدترین یادداشت‌ها
 
MIS چیست؟

هدف سیستم های اطلاعات مدیریت MIS (که به اشتباه سیستم های مدیریت اطلاعات گفته می شود!)، مطالعه افراد، تکنولوژی، سازمان و ارتباطات میان آنهاست. کارشناسان این حوزه به یک سازمان، کمک به حداکثر سازی منفعت حاصل از کسب و به اشتراک گذاری اطلاعات در فرآیندهای تجاری میکنند. تاکید MIS به استفاده از تکنولوژی ها و سرویس های برای مدیریت اطلاعات موجود در سازمان با هدف کاربرد برای مدیریت است. سیستم های اطلاعات مدیریت از سایر سیستم های اطلاعاتی متمایز است و از آن برای آنالیز و تسهیل فرآیندهای عملیاتی و گرفتن تصمیمات استراتژیک استفاده می شود.

MIS چیست ؟

به صورت تئوری، MIS برای مطالعه کارکردهای گروهی افراد و حتی تک تک آنها در یک سازمان، ارزیابی آنها، طراحی، استقرار و مدیریت سیستمی برای افزایش کارایی و بهره وری آنها است. این سیستم می تواند شامل سیستم های پشتیبان تصمیم گیری، سیستم های خبره و سیستم های اطلاعات اجرایی باشد.

پیاده سازی یک سیستم اطلاعاتی، مزایای زیر را دارد:
1- شرکت های را قادر به تشخیص نقاط قوت و ضعف خود با استفاده از گزارش گیری و ثبت عملکرد کارکنان را می دهد. تشخیص چنین جنبه هایی می تواند به شرکت کمک به بهبود فرآیندهای تجاری و عملیاتی کند.
2- به مدیریت تصویری یکپارچه از شرکت می دهد.
3- به عنوان یک سیستم برنامه ریزی و ارتباطی عمل می کند.
4- دسترسی به اطلاعات مشتریان و بازخورهای آنان، کمک به هماهنگ سازی فرآیندهای تجاری و تسهیل آنها برای مشتری می کند. مدیریت کارای اطلاعات مشتریان باعث اجرای برنامه های بازاریابی مستقیم و افزایش فروش شود.
5- سیستم های اطلاعات مدیری (MIS) به شرکت مزیت رقابتی می بخشد. مزایای رقابتی یک شرکت سریع تر بودن، بهتر بودن، یکه تاز بودن او در مقابل رقبای خود است.

از سیستم های مدیریت اطلاعات در برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) به خوبی می توان استفاده نمود. هدف برنامه ریزی منابع سازمانی ارائه نرم افزاری یکپارچه قابل استفاده در کنترل فرآیندهای اصلی سازمان است که می تواند شامل بخش های حسابداری، بازاریابی، منابع انسانی، تولید، مدیریت موجودی و توزیع باشد.

(0 لایک)
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد